KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14513041
nr 1451 3041
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Komposition. Signerad, daterad 1967. Akvarell, bildmått: 40x32, yttermått inklusive ram: 58x49 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 28 februari 2022
kl 18:05:41
800 kr